Quinta-feira, 6/8/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mani

Mani

20140614122313875577

Mani është në disa ngjyra i zi, i kuq dhe i bardhë, të gjithë llojet njihen për vetitë e tyre shëruese. E gjithë bima është e pasur me antioksidues, ato përmbajnë alkoloide falë së cilave imuniteti ynë forcohet dhe balancohet sheqeri në gjak. Në veçanti rekomandohet për njerëz që kalojnë shumë kohë në kompjuter. Lëngu i manit është shumë i dobishëm për t’u përdorur pas operacioneve ose sëmundjes, sepse përmirëson qarkullimin e gjakut dhe parandalon infeksionet.

(Visited 93 times, 1 visits today)
Top