Domingo, 26/6/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Manaferra në mjekësinë popullore

Manaferra në mjekësinë popullore

mana i zi

 Manaferra

Është një frut i ëmbël në shije, shpesh mund të ngatërrohet edhe me qershinë. Por për ekspertët e Mjekisë Popullore ky frut është super i pasur me vitamina dhe mineralet bazë për organizmin e njeriut. Pikërisht për këtë arsye rekomandohet që ky frut të konsumohet nga të gjitha grupmoshat, veçanërisht fëmijët dhe të moshuarit. Duket e pabesueshme por është e vërtet. Manaferrat bëjnë të mundur uljen e kolesterolit në trup. Njeriu mund të hajë sasi të mëdha manaferrash dhe të mos shëndoshet, përkundrazi ky fryt bën të mundur rënien nga pesha si dhe kontrollon nivelin e yndyrnave në gjak. Ky fryt lufton gripin dhe të ftohurit.

(Visited 329 times, 1 visits today)