Sexta-feira, 5/6/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mana tibetiane GOJI është fruti më i shëndetshëm

Mana tibetiane GOJI është fruti më i shëndetshëm

Mana tibetiane GOJI është fruti më i shëndetshëm në Tokë. Ёshtë përdorur që prej 3000 vjetësh në Malet e Himalajeve, Tibet, ku është konsideruar si “thesar kombëtar” dhe cilësohet si “çelësi i rinisë së përjetshme”.

Përmban vitaminë C (7 herë më shumë se portokallet),
hekur (15 herë më shumë se spinaqi),
Vitaminë A, B1, B2, B6, E, calcium, zink, bakër, selen.

Pengon zhvillimin e kancerit, dobëson qelizat tumoriale
Redukton efektet negative të chemiotrapisë
Mbron shëndetin e syve
Përmirëson përqëndrimin, largon marramendjen
Trajton problemet me veshkat dhe mëlçinë
Lehtëson dhimbjet e artritit
Rrit nivelin e energjisë në organizëm
Lehtëson tretjen, përshpejton metabolizmin
Mbron ndaj rrezatimit UV

Rrit jetëgjatësinë dhe mirëqënien e përgjithshme të organizmit.

I gjeni në BioNatural Shop!

(Visited 215 times, 1 visits today)
Top