Segunda-feira, 20/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Luleshtrydhet (dredhezat)

Luleshtrydhet (dredhezat)

dredheza
Jane shume te mira , por dhe i bejne mire shendetit!Jane luleshtrydhet, fruti me i preferuar i pranveres, i bukur per tu pare, i dashur nga te medhenjt dhe femijet, perfekt per tu konsumuar ashtu sic e gjejme neper embelisira, akullore etj.Te hani shume luleshturdhe eshte vertet dicka shume e mire se ky frut permban shume vitamina dhe ndihmon ne parandalimin e disa semundjeve te rendesishme te plakjes si : diabeti, kanceri, patologjite e koronarieve.

Nje studim i drejtuar nga 12 vullnetare te shendetshme nga nje kerkuesish te Universitetit te Politeknikes ne Spanje, ka zbuluar qe po te konsumoni gjysem kilogrami luleshtrydhesh ne dite, ndihmon per te mbajtur trupin te shendetshem, te ri dhe e forme. Nga ky studim ka dalur se, luleshtrydhet jane me rezistente ndaj stresit dhe si fakt mund te jete me nje rendesi te madhe nese merret parasysh se fenomeni mund te sjelli semundje te renda. Luleshtrydhet gjithashtu ndihmojne dhe trurin , dhe sidomos memorien tone, kjo fale permbajtjes se saj si acid folik ndalon demencen dhe Alzheimerin.
Luledhtrydhet , jane te mira dhe per bukurine tuaj : ato per mbajne shume vitamina dhe ndihmojne ne rigjenerimin e fytyres.Po te shikoni dhe nje pjese e produkteve qe perdoren per fytyren kane permbajtjen me luleshtrydhe.