Sexta-feira, 5/6/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Lulebasani,(kantarioni) ka efekt qetësues në sistemin nervor

Lulebasani,(kantarioni) ka efekt qetësues në sistemin nervor

Hypericum perforatum (lulebasani,kantarioni)

Ka efekt qetësues në sistemin nervor, mban ne nivel normal serotonin, çrregullimet e gjumit, heq lodhjen, trishtimin, apatinë dhe melankolinë. Vepron në hormone, dhe i largon simptomat e PMS veçanërisht problemet e shpeshta te menopauzes,ndihmon kundër sëmundjeve të grave, eliminon dhimbje menstruale, shëron aneminë.Mund tu jepet vajzave në moshën epubertetit për të ndihmuar në zhvillimin e duhur të organeve seksuale.

 

(Visited 239 times, 1 visits today)
Top