Sexta-feira, 17/9/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Lule Bliri

Lule Bliri

Lule Bliri.
Vetitë Shëruese:
Qetësues I sistemit nervor.
Kundër kollës dhe ftohjes.
Anti – Reumatik.
Kundër ankthit dhe dhimbjes së kokës.
Përdorimi: Një lugë gjelle lule bliri hidhet në një enë ku I shtohet masa e një gote ujë të sapo vluar. Ena mbulohet për 10 minuta, më pas kullohet dhe pihet I ëmbëlsuar me mjaltë. Mund të merren 2-3 filxhanë të tillë gjatë ditës, përdoret deri në normalizimin e plotë të gjendjes.

(Visited 250 times, 1 visits today)
Top