Segunda-feira, 25/10/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Lorik Cana duke pikturuar fjalën “Allahu”

Lorik Cana duke pikturuar fjalën “Allahu”

Kapiteni i kombëtares shqiptare Lorik Cana ka publikuar në rrjetin sociale Facebook një foto ku duket duke pikturuar fjalën “Allahu”.

lorik cana

Fjala Allah është emri i Zotit të Gjithësisë. Kjo fjalë është nga gjuha arabe dhe rrjedh nga fjala “ilah” që d.m.th. është dikush që duhet dhe adhurohet e që këtë e meriton vetëm Zoti ynë, Allahu i Madhëruar.

Shihni më sipër foton e publikuar nga Lorik Cana./kohaislame/

(Visited 100 times, 1 visits today)
Top