Sábado, 1/10/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Llojet e semundjeve ,trajtimi dhe numri i vezeve

Llojet e semundjeve ,trajtimi dhe numri i vezeve

NUMRI I VEZEVE TE FLLANZAVE PER SEMUNDJE !

Trajtimi me vezë te zogjeve(fllanzave) japoneze.

Llojet e sëmundjeve – vezë

-Presion të lartë 120
-Stomak, ulçerë 120
-Arteriosklerozës- 240
-Diabeti 240
-Astma 240
-Tuberkulozi 240
-Anemia 240
Migrenë- 240
-Infrakt 240
-Çrregullim nervor 240
-Kolesterolit te tepert 240
-Rigjenerimin e trupit 240
-Rritja e kujteses 240
-Gastritit 240
-Një formë të rëndë të astmës 240
-Tumorit te trurit 1080
-Rritja e ushtrimeve fizike (sportistët dhe punëtorët manual) 1080Keshille vezet duhet te pihen 3 here ne dite por me saktesi mos te ndalet terpia nje dite po e 2 dite jo etj.Me lejen e Allahut inshAllah do keni sherim.
Lejohet te perzihet me qumesht,mjalt ,kanelle.

Per femijet 2 veze mesatarja,nese arrini qe te pini vezet ne baze te numrit qe jane shenuar nderpritet pirja e vezeve ne momentin e arritjes se numrit qe ju kemi shenuar ne kete shkrim. Allahu e din me se miri ,Allahu eshte Sheruesi.

(Visited 1,139 times, 1 visits today)