Quinta-feira, 12/12/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Livando

Livando

livanda shqip

Livando
Lulet e livandos janë përdorur prej shekujsh për banja, për të pastruar dhe ushqyer trupin dhe shpirtin. Kjo bimë ofron efekte shëruese dhe qetësuese dhe largon tensionin. Vaji esencial i livandos përdoret për masazh dhe kundër dhimbjes muskulare dhe kundër reumatizmës. Vaji i livandos është shumë i mirë për trajtimine plagëve, akneve dhe edemës. Gjithashtu mund të shërojë problemet e lëkurës që lidhen me infeksionet bakteriale.

(Visited 113 times, 1 visits today)
Top