Segunda-feira, 27/6/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Livanda përmison sistemin nervor

Livanda përmison sistemin nervor

livanda shqip

Përmirëson sistemin nervor


Livanda ka aromë relaksuese, për çka përdoret si relaksues natyral te njerëzit që janë nën stres. Po ashtu ndihmon te shërimi i dhimbjes së kokës. Megjithatë, më efikase është te personat që vuajnë nga ankthi dhe depresioni. Një hulumtim ka treguar që livanda përmban përbërës i cili ndihmon te relaksimi i muskujve.

(Visited 151 times, 1 visits today)