Quinta-feira, 27/6/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Limoni dhe portokalli, arma e re kundër peshësLimoni dhe portokalli, arma e re kundër peshës

Portokallët dhe limonët nuk janë vetëm një pako me vitaminën C, por ata mund të ndihmojnë në parandalimin e sëmundjeve të shkaktuara nga pesha gjithashtu.

Këta fruta mund të ndihmojnë në zvogëlimin e sheqerit dhe yndyrës në gjak, shkruan DailyMail.

Frutat jo vetëm që kanë shumë vitamina por kanë edhe sasi të lartë të antioksidantëve, që parandalojnë obezitetin dhe sëmundjet e zemrës që ndërlidhen me të si dhe diabetin, transmeton KosovaPress.

(Visited 27 times, 1 visits today)
Top