Quarta-feira’, 4/8/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Limon dhe xhel aloe vera për një lëkurë pa rrudha

Limon dhe xhel aloe vera për një lëkurë pa rrudha

Limon dhe xhel aloe vera për një lëkurë pa rrudha
Ilaçi natyral që ju mund ta përgatisni dhe ta përdorni për 1 javë dhe do të merrni rezultate të përhershme.

Do t’ju duhet:
Xhel Aloe Vera
Limon
Sheqer

Hapi 1
Pritini Lemon në dy pjesë
Merrni gjysmën e këtij limoni
Hidhni xhel aloe vera në të dhe fërkojeni me butësi në lëkurën tuaj për 5 minuta
Pas 5 minutash lajeni fytyrën me ujë.

Hapi 2
Zhytni një gjysëm limon në sheqer dhe fërkoni me këtë fytyrën tuaj
Shtypni limonin butësisht ndërsa fërkoni kështu që del lëngu
Bëni këtë pastrim për 10 minuta
Pas 10 minutash lani fytyrën tuaj me ujë të thjeshtë
Ndiqni këto 2 hapa 3 herë në javë

Burimi: Glowpink.com
©day10gjera.com/a.c

(Visited 385 times, 1 visits today)
Top