Segunda-feira, 20/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Lexoni recetën që zemëron industrinë farmaceutike!

Lexoni recetën që zemëron industrinë farmaceutike!

mjaliti dhe kanella1Ky kombinim ul kolesterolin, parandalon sulmet në zemër, lehtëson frymëmarrjen gjatë përpjekjeve fizike dhe forcon zemrën.
Mjalti është i vetmi ushqim në botë që nuk ka datën e skadimit, por mund të kristalizohet në qoftë se qëndron një kohë të gjatë në në një vend të freskët.

Shumica e kompanive farmaceutike nuk do tju pëlqeje receta ne të cilin hyn ky përbërës unik, e cila me ndihmen e kanellës shumë mirë vepron në organizmin e njeriut, dhe ajo shëron shumë sëmundje.

Sëmundjet e zemrës
Bëni qull me një lugë mjalti dhe një gjysmë lugë çaji kanellë, doza duhet të konsumohet çdo mëngjes. Ky kombinim ul kolesterolin, parandalon sulm në zemër, forcon zemrën.

Arthritis
Njerëzit që vuajnë nga kjo sëmundje çdo ditë duhet të konsumojnë një pije të bërë prej një filxhani me ujë të ngrohtë duke shtuar dy lugë mjaltë dhe një lugë çaji kanellë. Pija duhet konsumuar në mëngjes dhe në mbrëmje.

Pezmatimi i fshikezës urinare
Sëmundja e pakëndshme do të shërohet me 2 luge kanellë dhe një lugë gjelle mjaltë të vendosën në një gotë me ujë të vakët. Ky kombinim shkatërron bakteret në fshikëzën urinare.

Kolesteroli
Pija përbëhet nga dy lugë mjaltë dhe tre luge kanellë duke shtuar në një gjysëm litër ujë, dhe kjo përzierje është e dobishme për ata që vuajnë nga kolesteroli i lartë.

të ftohurit
Zgjidheni problemin e të ftohurit me një lugë  mjaltë të vakët dhe një çikë kanellë. Këtë kombinim përdoreni tre ditë, përveç që t’ju çlirojë nga sëmundja e lodhshme, do tju pastrojë edhe sinuset.

Kanceri
Hulumtimet e fundit në Japoni dhe Amerikë kanë treguar se edhe format më të rënda të kancerit mund të shërohen. Njerëzit që vuajnë nga kanceri duhet të konsumojnë një lugë çaji mjaltë dhe një lugë çaji kanellë tre herë në ditë për një muaj.