Segunda-feira, 11/12/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Lexoni disa fakte interesante rreth binjakeve

Lexoni disa fakte interesante rreth binjakeve

Lexoni disa fakte interesante rreth binjakeve:

–> Binjaket nuk eshte e thene te lindin ne te njejten date. ne fakt, ata munde te lindin per befasi shume larg njeri tjetrit sa i perket kohes. Hapseira me e larget ne mes lindjes se nje cifti binjakesh e qe eshte regjistruar deri tani eshte koha prej 85 ditesh !!

Si eshte e mundur te ndodhe nje gje e ketille ?
Sqarimi me i mire eshte kur njeri prej binjakeve linde para mesnates dhe tjetri pas mesnates dhe kjo eshte normale. Ndersa ne rastet kur ka nje largesi me te madhe kohore zakonishte eshte si pasoje e lindjes se parakohshme te njerit binjak pershkak te komplikimeve te shtatezanise ndersa tjetri qendron ne miter edhe me tutje [er zhvillim te metutjeshem. Kjo eshte me e sigurt per beben e dyte dhe ndihmon ne permiresimin e shanseve per mbijetese.

Dhe kur sheh dicka te mire te lutem thuaj : MashAllah, kjo mbron nga mesyshi./mjeksiaislame/

 

Tags:
@include "";