Domingo, 20/9/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Lëvorja e portokallit është plot me antioksidantë

Lëvorja e portokallit është plot me antioksidantë

portokall

Portokalli

Lëvorja e portokallit është plot me antioksidantë të fuqishëm të quajtur superflavonide, e të cilat ndikojnë ndjeshëm në reduktimin e nivelit të kolesterolit. Sipas hulumtimeve të bëra në SHBA, antioksidantët që gjenden në lëvore janë 20 herë më të fuqishëm se ata në lëngun e shtrydhur të portokallit.

Shtojeni lëvoren e prerë në rende në ëmbëlsira që të përforconi ushqimin dhe të fitoni një aromë të mirë. Më së miri është të hidhet e tërë lëvorja e portokallit në shtrydhëse frutash dhe të perfitohet krejt ajo që fsheh kjo lëvore e pasur. Vetëm se mos harroni ta lani mirë lëvoren para se ta fusni në shtrydhëse.

(Visited 70 times, 1 visits today)
Top