Sábado, 30/5/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Lëvorja e patates

Lëvorja e patates

patate dhe jogurt

Patatja

Lëvorja e patates është një elektrane e vërtetë ushqyese. Vetëm lëvorja e një patateje të madhësisë së grushtit ofron gjysmën e sasisë ditore të rekomanduar të fibrave të tretshme, kaliumit, hekurit, fosforit, zinkut dhe vitaminës C. Patatja është po ashtu e mirë për flokë – mund t’i hiqni qafe thinjat në mënyrë natyrale.

Lëvoren e patates ziejeni në ujë për 30 minuta dhe lëreni të ftohet. Këtë ujë shfrytëzojeni per t’i shpërlarë flokët pas shamponit dhe gradualisht do t’i errësojë thinjat tuaja. Ju nuk do të keni nevojë për kimikate dhe ngjyra të forta.

(Visited 136 times, 1 visits today)
Top