Segunda-feira, 24/2/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Lëngu shërues i pagjumësisë

Lëngu shërues i pagjumësisë

Nëse ke probleme me gjumë, provo këtë lëng para darkës ose pas një darke të leht. Ky lëng është i pasur me përbërës si spinaqi, lakra jeshile dhe rrepat dhe kështu ju ndihmon më shpejt të ju zë gjumi për shkak të sasisë së lartë të magnezit në to. Magnezi është relaksues natyral i muskujve dhe gjithashtu ndihmon në relaksimin e mendjes, kështu duke ju futur më shpejt në gjumë. Kjo recetë është vetvetiu mjaft e ëmbël por përveç tjerash mjaft spastruese dhe ushqyese.

Përbërësit:

1 filxhan spinaq
1 mollë
2 shtaga selino
2 flet nga lakra jeshile, dhe
1 rrepë

(Visited 258 times, 1 visits today)
Top