Segunda-feira, 9/12/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

 Lëngu Natyral i Gjelbër Ç’fryrës

 Lëngu Natyral i Gjelbër Ç’fryrës

Nëse po kërkon të largosh fryrjen pas një jave, fundjave ose një nate të rëndë nga ushqimi dhe pija e tepruar, atëherë pi këtë lëng! Ju gjithashtu do të ndjeni lehtësim të dhimbjeve dhe shtim të niveleve të energjisë pas pirjes së lëngut. Nëse je fillestar sa i përket shtrydhjes pemëve dhe perime për të bërë lëngje atëherë ky lëng i gjelbër është fantastik. Materiet ushqyese dhe antioksidues nga lakra jeshile janë aq të fuqishëm aq sa ju menjëherë ndjeni magjinë e tyre pos të pini. Lakra jeshile është e pasur me magnez, hekur, proteinë, Vitamina A, C dhe E, dhe klorofil. Ushqimet tjera si limoni, xhenxhefili dhe selino ndihmojnë në spastrim të brendshëm, zvogëlojnë shtypjen e gjakut dhe fryrjen e gjithashtu ofrojnë sasi të mjaftueshme me vitamin C, K dhe përbërës tjerë miqësorë për tretjen.

Përbërësit:

1 kastravec
3 shtaga selino
1/2 (gjysmë) limoni
1 flet lakre jeshile
1 mollë të gjelbër

(Visited 75 times, 1 visits today)
Top