Segunda-feira, 27/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Lëngu i këtij fruti largon erën e djersës

Lëngu i këtij fruti largon erën e djersës

Djersitja është e sikletshme vetëm për erën e pakëndshme sepse, nga ana tjetër, përmban një përbërës që lufton infeksionet, pra vret bakteret përpara se të hyjnë në trup. Përdorimi i deodorantëve e pengon këtë proces natyral dhe përbërja e tyre dëmton edhe më tepër trupin. Është gjendur një metodë natyrale me lime, limonin jeshil!

Si ta përdorni?
Fare thjeshtë! Shtrydhni pak limon jeshil dhe lyeni me lëngun e tij zonën e sqetullave. Lëreni pak minuta të thahet përpara se të visheni. Mund të ndjeni pak djegie por do të kalojë menjëherë!