Quarta-feira’, 19/2/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Lëngu i jetës, ja sëmundjet që parandalon

Lëngu i jetës, ja sëmundjet që parandalon

Lëngu i freskët i panxharit, mollës dhe karrotave është konsideruar si lëngu i jetës që në kohët e lashta në Kinë për shkak të vlerave të shumta ushqyese që mbart.

Ja përfitimet që merrni nëse e pini çdo mëngjes këtë lëng të freskët:

Parandalon zhvillimin e qelizave kancerogjene

Lufton radikalet e lira në trup

Parandalon sëmundjet e mëlçisë, pankreasit, veshkave

Trajton ulçerën e stomakut

Nxit sistemin imunitar

Përmirëson shikimin, eleminon sytë e kuq nga lodhja

Përmirëson shëndetin e lëkurës

Kuron infeksionet e fytit

Eleminon toksinat dhe mbeturinat nga zorrët

Përshpejton metabolizmin dhe ju ndihmon të bini në peshë

Është e këshillueshme për anemikët

Përmirëson kujtesën

Ju ndihmon të flini

Ul tensionin e lartë të gjakut

Qetëson dhimbjet menstruale

(Visited 118 times, 1 visits today)
Top