Quinta-feira, 23/1/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Lehtësoni dhimbjet e kokës me xhenxhefil

Lehtësoni dhimbjet e kokës me xhenxhefil

Dhimbjet e kokës shkaktohen nga faktorë të ndrysëm, si stresi, lodhja, ndryshimet hormonale apo faktorë të tjerë.

Ja një kurë natyrale me xhenxhefil:

Përbërësit:

4 filxhanë ujë
Lëngu i dy limonëve
1 filxhan me xhenxhefil të qërua dhe të grirë
1 lugë çaji mjaltë
Përgatitja:

Zieni ujin.
Sapo të fillojë të vlojë uji, hidhni xhenxhefilin.
Ulni nxehtësinë dhe lëreni xhenxhefilin të shkrihet në ujë për të paktën 5 minuta.
Shtypeni mirë që të dalë lëngu dhe më pas shtoni lëngun e limonit dhe mjaltin.

(Visited 41 times, 1 visits today)
Top