Segunda-feira, 23/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Largoni celulitin me këtë produkt që e keni në shtëpi

Largoni celulitin me këtë produkt që e keni në shtëpi

Për eliminimin e celulitit, këshillohet të mbani një dietë të shëndetshme, të konsumoni shumë ujë dhe të bëni aktivitet fizik.

Përveç këtyre, uthulla e mollës musht ,është një metodë natyrale mjaft efektive në zhdukjen e celulitit. Ajo është e pasur me magnez, kalcium, kalium dhe minerale të tjera që nxisin qarkullimin e gjakut dhe eliminojnë lëngjet e tepërta nga trupi.

Përgatitja:

Merrni një filxhan uthull molle dhe përziejeni me 1 gotë ujë.

Vendoseni me anë të një nape në kofshë apo në zonat e tjera me celulit dhe mbështilleni me qese plastike.

Lëreni të veprojë për 30 minuta.

Përsëriteni këtë procedurë një herë në 2 ditë./tesheshi.com/

(Visited 130 times, 1 visits today)