Segunda-feira, 17/2/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Lajm shume i gezushem por edhe prekes

Lajm shume i gezushem por edhe prekes

Lajm shume i gezushem por edhe prekes.

Sot na erdh nje telefonate nga Shkupi, na thane se jemi rruges per tek ju, e lam te takohemi ne Prishtine
U takuam dhe na dergoj ne Fushe Kosove tek banesa e tij, ishte krejt e re dhe mbi 100metra katrore

Me lote ne sy me tha:

“Halil, kjo banese eshte e jotja edhe ti e din se kujt ja dhuron, i kam 50 vjet por kurr nuk kam qene me i lumtur se sa sot qe te takova dhe ti dhashe keto çelesa, jam martuar, me kane lindur femije por si sot nuk jam gezuar asnjeher, e falenderoj Zotin qe ma solli kete dite qe ta dhuroj nje banese per nevojtare”

Derisa te kemi njerez humanitar si ky vella sot edhe Meshira e Zotit ska per te humbur kurr

Zoti e shperblefte me gjithe familjen e tij.

 

(Visited 55 times, 1 visits today)
Top