Quinta-feira, 23/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Kyani Sunrise,Nitro FX,Sunset

Kyani Sunrise,Nitro FX,Sunset

Kyani
Trupi ynë ka tre qëllime: të ripërtërihet, të ruajë shëndetin optimal dhe të mbrohet nga sëmundjet e ndryshme. Ushqimi adekuat dhe aktiviteti fizik luajnë rol kyç në kujdesin dhe përforcimin e shëndetit. Simptomat fizike që paraqiten dhe i ndjejmë, janë mënyra për të cilat trupi na alarmon se atij nuk i ofrohet ajo që është e nevojshme. Produktet KYANi, i japin mbështetje shtesë organizmit duke i siguruar komponentat nutritive dhe mineralet të cilat mungojnë në ushqimin tonë. Këto tre produkte janë gjërat më të mira që secili njeri duhet t’i konsumojë nëse dëshiron të ketë trup të shëndoshë me të gjitha vitaminat e nevojshme dhe mineralet që për fat të keq kohët e fundit nuk mund t’i gjejmë në ushqimin tonë. Të gjitha produktet janë 100 % natyrale dhe mund të shfrytëzohen gjatë tërë jetës dhe për atë janë klasifikuar si produkt super-ushqim. Sportistët nga ana tjetër arrijnë rezultate më të mira dhe të gjitha produktet kalojnë në doping-kontrol.
Trekëndëshin e shëndetit e përbëjnë 3 produkte:
-Kyani Sunrise
-Kyani Nitro FX
-Kyani Sunset

Porosit online fisnik.kyani.net
Porosit nga Kosova,Maqedonia dhe Shqiperia viber +38162677604

Kyäni Sunrise
Kyani Sunrise është produkt i cili përmban boronicë të egër nga Alaska, e cila ka një fuqi të madhe antioksiduese në planetin tonë dhe 20 superfood fruta dhe perime nga të gjitha vendet e botës.
Përmban të gjitha vitaminat kryesore, minerale të nevojshme për trupin tonë. Është 6000 herë më efikas për imunitetin në krahasim me vitaminën C. E rregullon nivelin e sheqerit në gjak, e zvogëlon shtypjen e gjakut, lehtëson ndezjen dhe problemet e lukthit, i zvogëlon ose krejtësisht i largon simptomat e alergjisë. Të gjitha vitaminat dhe mineralet janë natyrale (pa aditivë sintetik) dhe si rezultat i kësaj absorbimi në organizëm është jashtëzakonisht i lartë, 97%-98%.
Antioksidantët janë të rëndësishëm për sistemin imunitar, sepse e mbrojnë organizmin nga radikalet e lira. Radikalet e lira janë elektrone të palidhura të cilat krijohen gjatë procesit natyror të metabolizmit dhe si të tilla duhet të neutralizohen. Nëse nuk neutralizohen, fillon plakja e parakohshme, zvogëlohet imuniteti për shkak të eliminimit të qelizave mbrojtëse, mutacioneve dhe dëmtimet e ADN-së, krijimi i toksinave, sëmundjeve degjenerative dhe auto-imune.
Antioksidantët janë substanca që radikaleve të lira u japin një elektron të palidhur dhe në atë mënyrë i neutralizojnë ato.
Ushqimi i përditshëm duhet të plotësohet për disa arsye:
· Në ushqim ka përmbajtje të vogël të kromit, element i cili në trupin tonë luan rolin e insulinës (rregullon sheqerin në gjak).
· Ushqimi përmban shumë kalori por është i varfër me lëndë ushqyese (nutrientet).
· Trupi i njeriut duhet të jetë 80% alkal (bazik) pH dhe 20 % i tharët pH. Nëse kjo baraspeshë prishet, trupi i jep organizmit tuaj përbërje për rregullimin e baraspeshës, e cila sjell deri te mungesa e mineraleve dhe elementeve tjera.
Të gjitha problemet aktuale janë të ndikuara nga dëmtimi i pH në gjak dhe urinë.
Kyani Sunrise në afat prej një ore e ndryshon gjendjen e gjakut. Përbërja e Kyani Sunrise është alkale dhe e eliminon shkakun e problemeve të sotme dhe thartësinë brenda trupit.
· Ndihmon trupin që t’i kundërvihet stresit
· Kujdeset për shëndetin dhe zemrën
· E përforcon sistemin imunitar
· Ndihmon në zierje të shëndetshme të ushqimit
· Inkurajon lëvizshmërinë e nyjeve
· Ndihmon përkujdesjen e energjisë trupore
· E përforcon funksionin psiqik
Borovinkat e Egra të Alaskës janë super-ushqim, vërtetë i pasur me pigmente të cilat japin qeliza burimore, e ushqejnë trurin dhe nervat, kanë deri në 20 herë më shumë atioksidantë se boronica e zakonshme.
Rrushi Konkord është frut shumë i pasur me vitaminën C, kalcium dhe fosfor. Ai përmban polifenol mbron nga holesteroli, tumori dhe kanë efekte kundër ndezjes. Kvercetini dhe resferatoli, të pranishme te rrushi konkord mbrojnë enët e gjakut dhe qelizat.
Malina përmban acid elagjik, i cili e pengon veprimin e ndezjes së enzimeve. Ajo ka veprim kundër bakterieve dhe viruseve..
Rosehip ul proceset e ndezjes, ka një efekt qetësues në të gjitha indet, zvogëlon sëmundjet e zemrës dhe parandalon infektimin viral.
Boronica e kuqe ka veprim të fortë kundër mikrobeve, e përforcon funksionin konjitiv dhe zvogëlon infeksionet e traktit urinar.
Ekstrakti nga Çaji jeshil- antioksidant i fortë i cili me mijëra vjet përdoret në medicinën tradicionale kineze, përmban mbi 300 polifenol. I pasur me vitaminën ? dhe ?.
Manaferrat Asai, manaferra të vecanta nga mali i Amazonës të cilat janë të pasura me antioksidante.
Manaferrat Maqui përmbajnë koncentrim të lartë të antocijaninit. Ndihmojnë te artriti dhe kolesteroli i lartë, detoksifikimin, mbrojtje nga ateroskleroza.
Ashëaghandha rrit imunitetin, vitalitetin dhe funksionin mendor.
Mangosteen i njohur nga polifenolet e tij dhe fuqinë e lartë të antioksidantëve për mirëmbajtjen e qelizave të shëndosha.
Panax Gingseng rrënja është e rëndësishme për shëndetin e eshtrave, nyjeve dhe rritjen e qelizave.
?ml?? është i pasur me vitaminën ? dhe mbron trupin me kontamineti të ndryshme, siç janë aflatoksinet metale të forta… dhe i zvogëlon efektet kancerogjene.
Aronia ,është antioksidant i fortë, e pastron organizmin nga komponentat e dëmshme dhe metalet e rënda.
Në Sunrise ka edhe spinaq, lakër jeshile, brokulë dhe dardhë.
JANË BËRË MË SHUMË SE 500.000 STUDIME TË NDRYSHME
Përdorimi: 1 qese Kyäni Sunrise, para ushqimit të mëngjesit (paketimi përmban 30 qese)

Porosit online fisnik.kyani.net
Porosit nga Kosova,Maqedonia dhe Shqiperia viber +38162677604