Segunda-feira, 11/12/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Ky lloj i mesyshit mund te dergoj deri ne vdekje

Ky lloj i mesyshit mund te dergoj deri ne vdekje

Mesyshi ndodh kur tregon moshen, i thua dikujt qe dukesh me i ri nga c’je dhe nuk thua mashallah, kjo mund te coje deri ne vdekje.Ndodh kur tregon moshen, i thua dikujt qe dukesh me i ri nga c’je dhe nuk thua mashallah, kjo mund te coje deri ne vdekje,
– „mesyshi eshte i vertete, mund ta fuse njeriun ne varr, ndersa devene ne vorbe“ –
– kur e kap mesyshi kafshen, therret qe te perfitosh prej saj para se te ngordhe;
– ndodh edhe mbi bimet, sendet, te cilat prishen, digjen, etj.; ndodh vecanerisht tek sendet qe terheqin
shikimet, sic jane makinat, etj.;
– shkenca e sherimit te magjise dhe mesyshit eshte shkence shpirterore dhe e dine vetem disa njerez te
vecante;

 

@include "";