Domingo, 28/2/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ky ilaçi natyror ASGJESON dhjamin e barkut në kohë rekord! Ju do të habiteni sa lehtë përgatitet…

Ky ilaçi natyror ASGJESON dhjamin e barkut në kohë rekord! Ju do të habiteni sa lehtë përgatitet…

Dhjami i tepërt i barkut nuk është vetëm një çështje estetike – mund të shkaktojë sëmundje të shumta kronike gjithashtu. Dhjami i tepërt i barkut ka qenë i njohur për të rritur rrezikun e dështimit të zemrës dhe veshkave, presionit të lartë të gjakut, diabetit, osteoporozës dhe disa llojeve të kancerit. Për fat të mirë, ka një ilaç të thjeshtë që mund të ndihmojë.

Ilaci që kemi për ju sot mund t’ju ndihmojë të hiqni dhjamin e tepërt të barkut në një kohë të shkurtër. Ai bazohet në kumbullat e thata dhe është shumë e lehtë për t’u përgatitur.

Kumbullat e thata janë të pasura me lëndë ushqyese esenciale, si dhe fibra që kanë një efekt laksativ dhe përmirëson tranzitin e zorrëve. Ato mund të përmirësojnë gjithashtu metabolizmin e sheqerit dhe yndyrës dhe të pastrojë trupin tuaj, ndërkohë që ju bën të ndiheni të plotë për më gjatë. Ja se si ta përgatisim ilaçin:

Përbërësit;
-100 gr. kumbulla te thata.
-1 liter uje.

Përgatitja;
Vendosni kumbullat e thata në një enë dhe derdhni ujë mbi ato, pastaj mbylleni dhe mbani enën në frigorifer për një javë. Më pas, derdhni përzierjen në një blender dhe përziejeni, pastaj pini një filxhan nga ky ilaç në mëngjes para buke, për nja dy ditë.

Këtu janë përfitimet e tjera shëndetësore të kumbullave te thata:
-Të pasura me antioksidantë.
-Përmirësimi i ruajtjes së ujit.
-Ulja e niveleve të kolesterolit.
-Përmirësimi i niveleve të energjisë.
-Shumë efektive kundër kapsllëkut për shkak të efektit të tyre laksativ.

Burimi:homehealthyrecipes.com
©gatuajshendetshem/përktheu a.sulmina/

(Visited 244 times, 1 visits today)
Top