Domingo, 22/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ky është ushqimi më i shëndetshëm plot vitamina që ju nevojitet, por që ndoshta nuk e keni dëgjuar kurrë

Ky është ushqimi më i shëndetshëm plot vitamina që ju nevojitet, por që ndoshta nuk e keni dëgjuar kurrë

Lamtumirë fara chia, në 2018 Moringa do të jetë në çdo ushqim tuajin
Ky ushqim super është i mbushur me proteina dhe hekur, vetëm një porcion përmban dy herë më shumë proteina dhe tre herë hekuri.

Ka veti anti-inflamatore, prandaj është shumë popullor me shumë njerëz.
Shija është e ngjashme me spinaqin dhe mund të përdoret për të shtuar një vakt të shijshëm të vitaminave në supëra, sallatëra ose bukë të pjekur në furrë.

Moringa ka është quajtur “multi-vitamin e natyrës”. Sidoqoftë, mos filloni të përgatitni në sasi të mëdha mund të veproni si një laksativ kështu që këshillimi është që të filloni me gjysmë lugë çaji në ditë.

Përveç përmirësimit të vetive, vaj Moringas. Kurkumini, shafrani është një ushqim tjetër që është duke u studiuar për përfitimet shëndetësore të tij, ndoshta duke pasur një ndikim pozitiv në sëmundjet e sëmundjes Alzheimer. Të kesh një dietë të larmishme dhe të shëndetshme është mënyra më e mirë

Burimi: Thesun
©gatuajshendetshem/a.c./

(Visited 313 times, 1 visits today)