Sexta-feira, 1/7/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ky është një sekret i fshehtë i bukurisë për lëkurë të natyrshme dhe të ndritshme.

Ky është një sekret i fshehtë i bukurisë për lëkurë të natyrshme dhe të ndritshme.mjaltiÇdo natë, pasi të lani fytyrën tërësisht, përzijeni së bashku lëngun e freskët të limonit dhe me një gjysmë lugë çaji mjaltë të papërpunuar apo ndonjë mjaltë të përpunu
ar minimalisht nëse ju pëlqen. Masazhoni përzierjen mbi lëkurën tuaj dhe lëreni atë për dhjetë apo pesëmbëdhjetë minuta. Shpëlajeni fytyrën me ujë të ftohtë dhe do të shikoni lëkurën e lavdishme të ndritur.

Si funksionin kjo gjë? Lëngu i limonit është një rigjenerues i lëkurës duke i dhënë asaj një shtytje të lartë të fuqishme të vitaminës C. Mjalta është hidratuese dhe njihet për mrekulline e saj antibakteriale në lëkurën tuaj së bashku me limonin. Kjo maskë është gjithashtu e mirë për të luftuar puqrrat dhe venitjet në fytyrë.

Provoni këtë në shtëpi, mund ta përdorni çdo ditë, por shikoni se çfarë i përshtatet lëkurës suaj më mirë. Limoni rrit ndjeshmërinë ndaj diellit, andaj shmangjuni orëve të gjata në diell të nesërmen.

(Visited 196 times, 1 visits today)
Tags: