Quinta-feira, 28/5/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ky eshte Faraoni i fundosur

Ky eshte Faraoni i fundosur

‘ Sot ne po nxjerrim (nga deti) trupin tend (te vdekur), ashtu qe te sherbesh si argument per ata qe vijn pas teje…’ [Junus, 92]

Ekzaminimi anatomiko-patalogjik i Faraonit-Merneptah bin Ramze II, ka treguar se trupi nuk ka mundur te qendronte ne uje per shume kohe sepse nuk ka shenja patalogjike e karakteristike te qendrimit te gjate ne uje.

Pra, ky eshte Faraoni i fundosur ne kohen e Musait a.s. Kete verteton Kur’ani Famemadh, qe thot se trupi tij duhet te ruhet si mrekulli per brezat qe do te vijne.

Kete nuk mund ta shpjegoje logjika e njeriut, por kjo duhet patjeter te mbetet ceshtje e fshehte dhe frymezim i shpallur nga Allahu i Madherishem.

Subhan’Allah!

No automatic alt text available.

(Visited 119 times, 1 visits today)
Top