Sexta-feira, 5/6/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ky caj ne vere eshte freskues i persosur.

Ky caj ne vere eshte freskues i persosur.

GJETHET E ULLIRIT
Gjethet e ullirit jane perdorur para shume shekujsh ne Egjiptin e lashte.
Studimet kane zbuluar se gjethja e ullirit
Mban tensionin e gjakut nen kontroll.
Permireson shendetin e zemres
Ngadaleson prodhimin e sheqerit, qe shkakton diabetin
Ul rrezikun e zhvillimit te qelizave te rrezikshme
Permireson funksionet e trurit
Gjethet e ullirit parandalojne te ftohjen, virozat e rrezikshme
Infeksionet respiratore
Gjethet e ullirit kane aftesine te kurojne demet e shkaktuara te lekure dhe shenjat e plakjes
Alzheimer. .mbron trunin nga humbja e kujteses
Reumatizmen
Kane aftesine te shkaterrojne bakteriet dhe mykun
Si ti perdorni gjethet e ullirit;
Merrni nje luge caji gjethe te thara dhe ziejni ne 250 ml uje per 10 minuta,
Lereni te ftohet. ..dhe pini ne mengjes dhe mbremje. ..pa sheqer. ..nese keni shtoni mjalte
Ky caj ne vere eshte freskues i persosur.

(Visited 84 times, 1 visits today)
Top