Quinta-feira, 18/8/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Kush ka tri vajza apo tri motra … A e ke ditur ?

Kush ka tri vajza apo tri motra … A e ke ditur ?

Transmetohet nga Ebu Sa’ed el-Kudri se i Derguari i Allahut, salAllahu alejhi ue selem, ka thene:

” Kush ka tri vajza apo tri motra, apo dy vajza ose dy motra dhe kujdeset mire per to dhe i frikesohet Allahut per kujdesin e tyre, do te hyje ne Xhennet. ”

(Ibn Hibani ne ‘Sahihun’ e tij, 2/190)

(Visited 406 times, 1 visits today)