Quarta-feira’, 29/6/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Kuro nyjet e dhimbshme të këmbëve gjatë natës me këtë kompresë shtëpiake!

Kuro nyjet e dhimbshme të këmbëve gjatë natës me këtë kompresë shtëpiake!

Për fat të keq, shumë njerëz në mbarë botën vuajnë nga dhembja në shpinë, në gjunjë, në këmbë,sidomos në njerëz të moshuar. Por, për fat të keq,edhe të rinjtë vuajnë nga ky problem shëndetësor gjithashtu.Njerëzit të cilët zakonisht kalojnë gjithë ditën e tyre të ulur ose bejne një mënyrë jetese jo aktive kane këto lloje dhimbjesh. Dhimbja e shpines i ben njerëzit jo vetem te përjetojnë dhimbje prapa, por edhe veshtiresi për të jetuar jetën e tyre të përditshme dhe për të përfunduar detyrat e tyre. Ata e kanë të vështirë të ulen dhe të shtrihen. Është e vështirë për ata që të qëndrojnë.

Doktori i famshëm rus dhe eksperti, Genadiy Perovikj Malaxov, në librin e tij të famshëm “Manuali për ilaçin shtëpiak”, dha një recetë të fuqishme, e cila mund t’ju ndihmojë të trajtoni nyjet e dhimbshme gjatë natës! Ju duhet vetem të bëni këtë komprese, duke e aplikuar mbi zonen e dhimbshme. Ky ilaç është shumë i thjeshtë për t’u bërë.

Do tju duhen përbërësit e mëposhtëm: mjaltë, miell, acid malik dhe vodka. Derdhni këto 4 përbërës në një tas – në sasi të barabarta. Ju duhet të bëni një përzierje ne forme paste. Shënim: mund të shtoni më shumë miell, nëse është e nevojshme. Pastaj, duhet të aplikoni këtë përzierje në zonën e prekur. Pas kësaj, ju duhet ta mbeshtillni atë me një fletë metalike plastike dhe më në fund vendosni një peshqir pambuku mbi të! lereni atë gjate natës dhe hiqeni shtrëngesën në mëngjes. Sigurohuni që përdorni atë përzierje vetëm një herë, dhe të nesërmen ju mund të bëni një tjetër. Do të habiteni nga rezultatet.

Burimi: healthylifetricks.com/
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

(Visited 157 times, 1 visits today)