Sexta-feira, 27/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Kure per stabilizmin e hormoneve qe prodhohen nga gjendra tiroide

Kure per stabilizmin e hormoneve qe prodhohen nga gjendra tiroide

Pergatisni ne shtepi kuren per stabilizimin e hormoneve qe prodhohen nga gjendra tiroide!
-40 kokrra arra te reja
– 1 kilogram mjalte vendor
– nje vazo e madhe qelqi.
Merren arrat, lahen, thahen mire dhe priten 2 here ne mes(duke formuar 4 copa nga nje kokerr arre). Vendosen ne kavanoz, shtohet mjalti dhe lihen me kapak hapur duke u ekspozuar kundrejt diellit per 40 dite me rradhe. Pas 40 ditesh filtrohen dhe ruhet lengu.
Cdo dite konsumoni 50-100 ml nga kjo pergatitje.

(Visited 925 times, 1 visits today)