Sexta-feira, 22/1/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Kundër reumatizmit me limon

Kundër reumatizmit me limon

limon

Kundër reumatizmit përdoret me efekt këshilla e mëposhtme:

  • Merren 1-2 kokrra limon dhe pasi lahen mire, pa hequr lëvozhgën, grihen në rende. Brumi i fituar, pas ii shtohen 1-2 lugë kafeje sheqer, hahet esëll në mëngjes ose në orët e pasditës. Ky veprim përsëritet çdo ditë për 20-30 ditë.

Reumatikët dhe artritikët mund ta përdorin me rezltate shumë të mira mjekimin me limona (limonoterapia).
Limonoterapia ndikon në ripërtrirjen dhe vetëpastrimin e përgjithshëm të organizmit nga kripërat e kristalizuara. Ajo zgjat jetën dhe gjallëron mendimin.
Limoni bën mire për uljen e temperatures.

(Visited 99 times, 1 visits today)
Top