Quinta-feira, 24/9/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Kundër astmës me gjethe fiku

Kundër astmës me gjethe fiku

fiku

Gjethet e njoma të fikut kanë veti terapeutike shumë të mira kundër sëmundjes së astmës (astmë: sëmundje e karakterizuar nga vështirësi në frymëmarrje.) Në këto raste:

  • Merren 1-2 gjethe të freskëta dhe zihen në 200 ml. ujë gjersa të mbetet gjysma e sasisë së ujit. Lëngu i fituar pihet në darkë para gjumit, ose në mëngjes esëll.
(Visited 93 times, 1 visits today)
Top