Segunda-feira, 27/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Kujdes “mos u qo peshë”

Kujdes “mos u qo peshë”

Kujto kur ti nuk ishe lindur akoma e bota kishte mbretërit dhe sulltanët e sajë.
Sot je ti (ani pse shumë i vogël në shoqëri).

Ndërsa nesër,
Nesër nuk do të jesh fare. Do vdesësh për të shkuar pa kthim bashkë me punët tua, të mira e të këqija.

Andaj,
Kujdes “mos u qo peshë” se çdo fillim e ka fundin.

I vetmi, pa këto dy mangësi, është Krijuesi yt të cilin e ke harru dhe je ngrit kundër Tij, me apo pa vetëdije.

Ai është ALLAHU

Hoxhë Lulzim Susuri