Sábado, 10/6/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Kryeministri Edi Rama, fyen vajzat me shami

Kryeministri Edi Rama, fyen vajzat me shami

Kryeministri i vendit Edi Rama, ne emisionin Opinion eshte pyetur mbi emerimet e fundit per drejtoret e institucioneve te ndryshme.

edi rama

Nje nga emerimet me te debatuara eshte emerimi i Drejtoreshes se Tatimeve Brisida Shehu. Znj. Brisida Shehu pas verifikimeve rezultoi se ka qene nje studente ne ekonomik me rezultate shume te dobeta ne mesime dhe pikerisht lenden me te rendesishme te Faklutetit – Kontabilitetin – asaj i eshte dashur ta perseris 3 here, sepse ka marre nota jo kaluese. Pas mbarimit te fakultetit ajo ka bere punen me te rendomte qe  ben nje ekonomiks, arketare ne nje nga bankat e nivelit te dyte.

Sikur mos te mjaftonte kjo, Drejtoreshes se re i jane publikuar foto te ndryshme te jetes se saj private, ne pub-e e plazhe, ku duket qarte se sa larg eshte me profilin qe duhet te kete nje drejtoreshe tatimesh.

Pikerisht i pyetur per kete emerim te cuditshem Z.Rama eshte “mbrojtur” duke sulmuar dhe stigmatizuar vajzat me shami apo ferexhe sic i quan Z.Rama:

“Pse duhet të nxjerrim dikë me ferexhe aty? Këto janë për botën e talibanëve, nuk janë për botën ku duam të integrohemi”  – u pergjigj kryeministri.

Po me vajzat me shami c’pate zoteri Kryeminister? Me c’te drejte i diskriminon dhe u mohon te drejten qe ata te behen drejtoresha? Keni ndonje cike informacion se sa vajza me shami kane mbaruar shkelqyeshem te gjitha llojet e fakulteteve , pa qene nevoja te perserisin nje lende 3-4 here si e perzgjedhura jote?/index