Quinta-feira, 28/5/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Konsumoni keto 4 ushqime për të larguar menjëherë aluminin nga Mëlcia juaj!

Konsumoni keto 4 ushqime për të larguar menjëherë aluminin nga Mëlcia juaj!

Alumini është një metal i natyrshëm. Në fakt, alumini është toksik dhe mund të shkaktojë simptoma të buta si dhimbje koke, vjellje, ethe, lodhje dhe dhimbje barku.
Mëlçia është sistemi i filtrimit të trupit, gjithçka që merr, kalon nëpër të dhe nje pjese , për fat të keq, qëndrojnë brenda indeve tuaja.
Kjo shkakton akumulimin e ngadaltë dhe të qëndrueshëm të këtij metali në mëlçi dhe kjo mund të çojë në probleme shëndetësore më serioze, si sëmundja e Alzheimerit. Metali gjithashtu vepron si një përçuesve hormonal që lidhet me kancerin e gjirit.

Sipas Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, burimet e ekspozimit përfshijnë praktikisht të gjithë ushqimin, ujin, ajrin dhe tokën. Në fakt, te rriturit ne SHBA në mënyrë të padiskutueshme hane rreth 7-9 mg alumin në ditë në ushqimin e tyre.

Ushqimet që përmbajnë nivele të larta alumini (si antacidet) mund të jenë veçanërisht të dëmshme nëse kombinohen me pije agrume dhe ushqime.
Alumini është gjithashtu mbizotërues veçanërisht në qytete ose zona afër ku alumini është minuar ose përpunuar në metal alumini, në afërsi të vendeve të caktuara të mbetjeve të rrezikshme, ose ku alumini është natyrisht i pranishëm në përqëndrime të larta. Burime të tjera të mundshme të ekspozimit të aluminit përfshijnë vaksinimet dhe disa ilaçe.

SI TË MBRONI VETEN TUAJ NEPERMJET KETYRE USHQIMEVE:
Avokado.
Avokado përmban nivele të larta të glutationit, një anti-inflamator i fuqishëm që nxit sistemin imunitar.Acidet e tyre yndyrore të shëndetshme te tij ushqejnë mëlçinë, duke ndihmuar trupin për të absorbuar vitaminat e tretshme në yndyrë dhe për të eleminuar mbeturinat përmes sistemit të tretjes.

Panxhar
Panxharet janë të ngarkuar me zink, bakër, fibër dhe antioksidantë, të cilat rezultojnë në prodhimin e glutationit dhe superoksidit dismutazës. Ato jane jashtëzakonisht të efektshme në mirefunksionimin e mëlçisë.

Çaj jeshil
Antioksidantet që gjenden në çaj jeshil, janë agjentë të fuqishëm detoksifikues. Ne e kemi dëgjuar të gjithë terminin “yndyrosja e melcise”, e cila ndodh kur yndyra akumulohet në mëlçi për shkak të konsumit të lartë të ushqimeve të larta në sheqer dhe karbohidrateve të thjeshta. Caji jeshil rregullon yndyrnat në trup, duke përmirësuar shëndetin e mëlçisë dhe reduktimin e stresit.

Arra
Arrat janë një burim i mrekullueshëm i yndyrës omega-3 dhe i glutationit.

Burimi: /urdoca.com/
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

 

(Visited 823 times, 1 visits today)
Top