Segunda-feira, 13/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Konsumi i tepërt i kafeinës, alkoolit dhe duhanit

Konsumi i tepërt i kafeinës, alkoolit dhe duhanit

kafja9

Konsumi i tepërt i kafeinës, alkoolit dhe duhanit:

Kafja është një pije shumë e preferuar sot në botë, nuk ju sugjerojmë që të hiqni plotësisht dorë nga ajo, por ju këshillojmë që të kontrolloni sasinë e konsumit të saj. Brenda një ditë, konsumi i një filxhani kafeje është i mjaftueshëm. Por konsumi i tepërt i këtyre mund të shkaktojë dëmtime për veshkat.Për duhanin dhe alkoolin është e qartë për muslimanin.

(Visited 42 times, 1 visits today)
Top