Terça-feira, 1/12/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Koletseroli

Koletseroli

kolesteroli
Eshte semundje e cila shkaktohet nga kolesterina, qe eshte nje lende organike me permbajtje dhjamore qe gjendet me shumice ne yndyrnat, ne trute e bagetive, ne te verdhen e vezes dhe gjithashtu kjo lende shkakton edhe semundjen e arteriosklerozes.

Simptomat:

1-perqindje e larte e yndyrave ne gjak

2-shtim i peshes ne menyre te papritur

3-mungese fuqie, perqendrimi dhe stabiliteti

4-ne disa raste shfaqet edhe me zverdhje te trupit.

(Visited 122 times, 1 visits today)
Tags:
Top