Sábado, 1/10/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Kokosi nje peme mahnitese! Foto Porosi…

Kokosi nje peme mahnitese! Foto Porosi…


10 aresyet kryesore pse e dua vajin e Kokosit:

1. I pasur me perberes ushqimore, fibra, dhe minarale.
2. Mjet natyral anti-viral, anti-bakterial, anti-protozoal, me nje fjale mbyt gjithqka te demshme brenda dhe jashte trupit.
3. Fuqizon energjine, rezistencen trupore, permireson funksionin e gjendrres tiroide dhe metabolizmin duke parandaluar keshtu mbipeshen dhe duke ndihmuar renien ne peshe.
4. Ndihmon ruajtjen e shendetit tek diabetiket duke permiresuar sasine e insulines dhe sasine e glukozes ne gjak.
5. Mbron nga osteoporoza duke permiresuar thithjen e kalciumit dhe magnezit, nderton kocka dhe dhembe te fuqishem.
6. Mbron trupin nga lloje te ndryshme te kancerit.
7. Mbeshtet sherimin dhe regjenerimin e lekures dhe e ruan nga radikalet e lira qe nxisin plakjen e saj.
8. Acidi laurik ne vajin e kokosit vepron si deodorant natyral duke mbytur bakteriet qe prodhojne aromen e nensqetullave.
9. Zbut lekuren, forcon flokun, parandalon rrudhat, palet dhe njollat e pleqerise si dhe kontrollon perutin.
10. Nuk ka efekte te DEMSHME anesore.

Perktheu dhe pershtati: Abdurrezak MD,

(Visited 83 times, 1 visits today)
Tags: