Quarta-feira’, 22/1/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Kokosi dhe dobia e tij

Kokosi dhe dobia e tij

vaj kokosi

A e dini se struktura molekulare e kokosit është shumë e ngjashme me plazmën e gjakut të njeriut? Kjo e bën atë të super absorbueshëm nga trupi ynë. Kokosi gjithashtu ndihmon në përthithjen e Magnezit dhe Kalciumit nga trupi ynë duke na forcuar kockat & dhëmbët. Ai gjithashtu ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe nivelin e kolesterolit e diabetit. Kokosi është perfekt për të gjithë (përfshi këtu edhe sportistët) pasi nuk e lë trupin të dehidratohet dhe jep shumë energji. Harrojini pijet energjike me sheqer, aromatizues dhe ngjyrosës artificialë, zgjidhni natyrën në vend të tyre.

(Visited 30 times, 1 visits today)
Top