Segunda-feira, 6/4/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Kjo recete ju mbron nga shume semundje

Kjo recete ju mbron nga shume semundje

Pershendetje miq! Shpresojme ta keni kaluar kete periudhen e gripit sa me lehte dhe te jeni mbrojtur me ushqim te zgjedhur dhe kura natyrale ndaj viruseve te stines.
Kjo recete ju mbron nga shume semundje dhe


Rrit ndjeshem Imunitetin,
Kuron mbipeshen,
Kuron problemet hormonale dhe madje parandalon semundjet e keqija.
Rekomandohet si kure post operacioneve kirurgjikale pasi forcon organizmin dhe e rigjeneron ate.


Pastron melcine dhe veshkat
Pastron arteriet
Pastron sistemin tretes
1kg mjalte organik
12 thelbinj hudhra
15 limona
400 gr embrion gruri
400 gr arra


Pergatitja:
1. Embrioni i grurit duhet te lihet 12 ore i mbuluar me uje te paster. Me pas shperlahet dhe pas 1 dite do te shihni qe kane celur sythat e grurit.
2. 5 limona lahen me uthull molle dhe ferkohen me sode buke ne menyre qe te eliminoni pesticidet nga lekura e tyre. Keto 5 limona grihen (me lekure) bashke me sythat e grurit , me arrat dhe hudhrat ne nje mikser elektrik.
3. nga 10 limonat e mbetur marrim vetem lengun.
te gjithe perberesit perzjehen bashke me mjaltin dhe mbahen ne frigorifer per te pakten 3 dite. Pas 3 ditesh filloni te konsumoni nga nje luge gjelle 2 here ne dite, 30 minuta para drekes dhe 30 minuta para darkes
provojeni dhe praktikojeni kete recete ne familje sepse imuniteti eshte pasuria me e madhe qe ka nje organizem i shendetshem.

(Visited 149 times, 1 visits today)
Top