Domingo, 29/1/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Kjo pije ju pastron mushkëritë nga niktona

Kjo pije ju pastron mushkëritë nga niktona

Të gjithë e dimë që pirja e duhani më së pari shkakton dëmtime të mëdha në mushkëri.

Pirja e duhani është një ndër shkaktarët kryesorë të kancerit në mushkëri.

Pirja e duhanit gjithashtu shkakton sëmundje tjera si bronhiti dhe astma.

Disa ekspertë mjeksorë kanë sugjeruar që një person që konsumon duhan më shumë se pesë vite, duhet patjetër që të pijë këtë lëng.

Kjo pije magjike ju ndihmon që të parandaloni kancerin në mushkëri dhe pastron ato nga nikotina.

Përbërësit:

2 lugë të vogla tumerik

1 rrënjë e vogël xhenxhefil

1 litër ujë

400 gr hudhra ( të ndara në copa të vogla)

400 gr sheqer

Përgatitja:

Së pari duhet të ngrohni ujin dhe të shtoni sheqerin. Pasi të jetë shkrirë sheqeri, shtoni përbërësit tjerë dhe përzieni për 5 minuta. Më pas lini lëngun të ftohet dhe lëreni të qëndrojë në temperaturë të dhomës.

Si ta konsumoni:

Ju duhet të pini dy lugë gjelle nga ky lëng. Koha e duhur është në mëngjes, në stomakun bodh dhe në mbrëmjë pas darkës. Për një kohë të shkurtë do të hetoni ndryshimet në frymarrje.