Sábado, 11/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Kjo lloj përzierjeje ushqen lëkurën e fytyrës dhe të trupit

Kjo lloj përzierjeje ushqen lëkurën e fytyrës dhe të trupit

Vaj Avokado ( Avocado Oil )
Eshte nje element I rendesishem per trajtimet kunder diellit apo per lekurat e demtuara nga klima, si hidratimi.
Eshte i domosdoshem dhe per lekuren e fytyres, kunder tharjes dhe per kete arsye rekomandohet pas banjove te diellit, gjithashtu mund te perdoret brenda c’do lloj shampoje per floke normale dhe per floke te thate ne sasi 8-10 gram avokado, e cila I jep flokeve volum dhe shkelqim.
Keshtu qe ky vaj ben te mundur rigjenenrimin e lekures dhe tendosjen e shtresave te lekures.
Vaji avokado thithet me lehtesi edhe nga shtresat e thella te lekures dhe ne inde, por shquhet dhe per karakteristikat e tij lehtesuese. Vaji i avokados është shumë aktiv për të gjitha llojet e lëkurës. Ai rekomandohet të përdoret pas dushit, pas rrezeve të diellit ose solarit. Mund të bëhen përzierje të vajit të avokados, jojobës, si dhe vitaminës E, që merret nga vaji i bajames. Kjo lloj përzierjeje ushqen lëkurën e fytyrës dhe të trupit, ndihmon qarkullimin e gjakut, në mënyrë stimuluese ndikon në rritjen e indeve dhe qelizave duke rritur forcën e tyre.

(Visited 187 times, 1 visits today)
Top