Sábado, 4/4/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Kjo kurë popullore ndihmon në qarkullimin normal të gjakut si dhe rritjen e sasisë së tij në organizëm

Kjo kurë popullore ndihmon në qarkullimin normal të gjakut si dhe rritjen e sasisë së tij në organizëm

GJETHE HITHRE

Një kurë e efektshme për të sëmundjen e gjakut është edhe ajo e përgatitur nga 250 gramë gjethe hithre, 10 gramë uthull dhe 10 gramë gjethe delli. Të gjitha këto vendosen në 1 litër ujë të ftohtë, ku qëndrojnë 12 orë. Pastaj zihen për 10 minuta, ëmbëlsohen sipas dëshirës me mjaltë dhe pastaj sërish mbyllen dhe qëndrojnë të mbyllura për 20 minuta. Kullohen dhe pihen gjatë tërë ë ditës me lugën e kafesë. Kjo duhet të përsëritet disa herë në muaj dhe ndihmon në qarkullimin normal të gjakut si dhe rritjen e sasisë së tij në organizëm. Është një nga bazat kryesorë të Mjekisë Popullore.

 

(Visited 75 times, 1 visits today)
Top