Quinta-feira, 15/4/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Kjo është e pabesueshme! Unë kurrë nuk mendoja se 7 gjethe dafine me 7 thelpinj hudhra brenda një shisheje, do të kalonin këtë!

Kjo është e pabesueshme! Unë kurrë nuk mendoja se 7 gjethe dafine me 7 thelpinj hudhra brenda një shisheje, do të kalonin këtë!

Kjo metode perdoret per te marinuar mishin nese e evendosni ne tenxhere me presion apo keni ndermend ta gatuani shpejt
Përbërësit:
-1 shishe të vogël me tapë
-7 thelpinj hudher
-7 gjethe dafine
-1 litër ujë mineral

Merrni nje shishe të vogël dhe shtoni ujin mineral, pastaj shtoni një nga një hudhrat, dhe i vendos brenda nje ene duke shtuar gjethet e dafines.
Shtojme mishin dhe i ziejme bashke.
Aroma dhe shija do jete e mrekullueshme

Burimi: /theheartysoul.com
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

(Visited 1,080 times, 1 visits today)
Top