Quarta-feira’, 27/5/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Kiwano

Kiwano

Kiwano
Kiwano

Kjo pemë e thjeshtë është diçka si fryt i fantastikës shkencore, ndërsa njihet më shumë se 3000 vjet. Kiwano ka lëvore dhe gjemba të shkëlqyeshëm të artë në të portokalltë. Ka gjemba të vegjël që shpjegojnë pse kiwanon e quajnë pjepër me gjemba. Përbrenda gjendet fryti xhelatinoz i cili është i mbushur me fara të ngrënshme dhe lëng shkëlqyes të gjelbër. Aroma freskuese ka shije të ëmbël të bananes, pjeprit, limonit të athët, diçka krejt e re dhe ekzotike, Kiwano është e pasur me minerale, karbohidrate dhe vitamina, dhe e quajnë edhe portokall të artë.

(Visited 71 times, 1 visits today)
Top