Sábado, 10/6/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Keshille per zbardhjen e dhembeve 

Keshille per zbardhjen e dhembeve 

Keshille per zbardhjen e dhembeve 

Të zbardhësh dhëmbët me gjethe dafinë
Dhëmbët mund të zbardhen në qoftë se ju përdorni gjethe dafine me lëkurën e tharë të portokallit.
Gjethe dafine mund ta gjeni te” Produkte Natyrale Deshmia”,perbalel Max-it rruges per tek parku i qytetit.

Në një enë hidhni disa fletë dafinë dhe lëkura portokalli të thara dhe shtoni pak ujë. Lërini në ujë për një natë dhe me lëngun e përftuar lyeni dhëmbët dhe lëreni të veprojë për 4 minuta. Në fund lajini dhëmbët me pastë.