Quarta-feira’, 22/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Këshilla shëndetsore

Këshilla shëndetsore

keshilla ditore

*Mos pini kafe dy herë në ditë

*Mos I pini barnat me ujë të ftohtë

*Mos konsumoni shujtë të tepruar pas orës 17:00 pasdite

*Zvogëlo sasinë e ushqimeve me yndyrë që ju konsumoni

*Pini ujë më shumë në mëngjes më pak në mbrëmje.

*Qëndroni sa më largë nga mbushësi elektrik I telefonit cellular.

*Mos përdorni kufje me Bluetooth apo me tel për një kohë të gjatë.

*Koha më e mirë për gjumë është nga ora 10 pasdite deri në ora 6 paradite.

*Mos u shtrini për gjumë menjeherë pasi keni marrë barnat në mbrëmje.

*Nëse bateria e celularit është në fundë, mos I përgjigjeni thirrjes sepse rrezatimi në këtë rastë është 1000 herë më I lartë se normalisht.

Shpërndaje këtë të përfitojnë sa më shumë.

Përshtati dhe përktheu: Abdurrezak MD